NOSTOS, gde je Ahilej lepši od Odiseja.
Nostos na grčkom znači povratak – onaj koji je večno nemoguć, koji govori srcu i mašti; povratak unutar zbrkanog prostora i vremena gde nada opstaje.
Nostos je osnovni koren dirljivog osećanja koje zovemo nostalgija – bol nostosa.
Ovde je parfem sredstvo povratka kojem se uzalud teži. Poput jakog i dubokog tamjana koji bi goreo tri hiljade godina, parfem slavi homerovski ep najlepšeg od svih heroja, čiji su gnev i njegove nepredvidive posledice izazvale Trojanski rat.
Totemska figura željenog, ali neostvarenog nostosa jeste Ahilej. Ovo nije nostos Odiseja i njegove Odiseje; ovde je to Ahilej – simbol parfema, začeta od bogova, rođena iz ljubavi, poput Trojanskog rata.
Koplje ili štit, i parfem ima dvostruku prirodu, gde je grčki heroj ukrašen privlačnostima jasmina i sandalovine. Umetnost rata ili ljubavi, parfem teži savršenstvu kako bi napao vreme, borio se protiv naše ograničene sudbine i konačno pobedio nemilosrdne grčke bogove pomoću ambre, šafrana i tamjana.
Miris najlepšeg grčkog junaka, krhkog i opasnog, kovanog od strane Hefesta, boga vatre, kako bi osigurao pobedu.
napišite sopstvenu recenziju
"Kada je Etienne de Swardt 2006. godine stvorio svoju kuću parfema, jedino mu je ispravno i prirodno bilo da joj dodeli ovo ime, da oda počast svom rodnom mestu i onome što predstavlja.
U Južnoj Africi, Etat Libre d'Orange, narandžasta slobodna država, bila je autonomna suverena republika koja je 1854. proglasila nezavisnost od Britanske vladavine. Etat Libre d'Orange je proglašenje ove nezavisnosti. Etienne je formirao svoju kuću sa idejom da započne revoluciju. Želeo je da stvori zahtevnu parfimeriju, da oslobodi sokove tradicionalnih ograničenja. Zamišljao je parfeme burno oslobođene, opasno ljupke. Lepršave, preterane, savršene. Ponekad skandalozne, uvek ukusne. Parfemi za život i ljubav i vođenje ljubavi."